Technologinės plėtros projektų finansavimo priemonei – didelis mokslo ir verslo dėmesys: sulaukta beveik 100 paraiškų naujiems projektams

07/07/2021

Liepos 5 d. baigėsi Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) skelbtas Technologinės plėtros projektų finansavimo priemonės kvietimas teikti paraiškas. Kvietime Lietuvos universitetai ir tyrimų centrai, kartu su partneriais iš mažų ar vidutinių įmonių, pateikė rekordinį skaičių paraiškų - siekiama gauti finansavimą 98 projektams, skatinantiems mokslo ir verslo partnerystę komercinant mokslinių tyrimų rezultatus, kuriant inovatyvius produktus, paslaugas ir technologijas.

Tai - jau trečias priemonės kvietimas. Pirmajame kvietime MITA gavo 79 paraiškas, antrajame - 54. "Sparčiai padidėjęs paraiškų skaičius rodo vis augančią mokslo ir verslo partnerystės svarbą, vystomus ilgalaikius mokslo ir verslo bendradarbiavimo ryšius, mokslininkų indėlį kuriant aukštą pridėtinę vertę turinčius produktus. Tikimės, kad atrinkti finansuoti projektai dar labiau padidins sėkmingus mokslo ir verslo bendradarbiavimo rezultatus, paskatins technologijų ir inovacijų kūrimą Lietuvoje",- teigia MITA MTEPI programų skyriaus vedėja dr. Lina Kisielė.

Aktyviausiai kvietime dalyvavo Kauno technologijos universitetas, jo koordinuojamų projektų pateikta net 21. Aktyviai įsitraukė ir kitos mokslo įstaigos: Vytauto Didžiojo universitetas pateikė 17 paraiškų, Vilniaus universitetas - 13, Valstybinis mokslinių tyrimų institutas Fizinių ir technologijos mokslų centras - 12, Vilniaus Gedimino technikos universitetas - 10, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas- 5, Klaipėdos universitetas - 5, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras - 5, Valstybinis mokslinių tyrimų institutas Inovatyvios medicinos centras - 2. Kvietime dalyvavo ir paraiškas teikė Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla, Kazimiero Simonavičiaus universitetas, Socialinių mokslų kolegija, Perspektyvinių technologijų taikomųjų tyrimų institutas.

Net 57 proc. paraiškų pateikta technologijos mokslų srityje, 29 proc. - gamtos mokslų, 12 proc. - medicinos ir sveikatos mokslų, 8 proc. - žemės ūkio mokslų ir 4 proc. - socialinių mokslų srityse.

MITA Priemonė finansuojama Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos lėšomis. Vieno projekto biudžetas siekia iki 100 tūkst. eurų, galima maksimali projektų trukmė - 16 mėnesių. Juos koordinuos mokslo ir studijų institucijos, jiems įgyvendinti pasitelkdamos verslą - mažas ir vidutines įmones. Planuojama projektų pradžia - 2021 m. ruduo. 


Šaltinis: https://mita.lrv.lt/

google-site-verification=pCzfJMRJhHxsMGAQ7ZH-KndbW5WAkANeziOMgvyVVl0 google-site-verification=pCzfJMRJhHxsMGAQ7ZH-KndbW5WAkANeziOMgvyVVl0